BulEnerji
YAZILAR

Serbest Tüketici Sıkça Sorulan Sorular


  1) “Elektriğimi Devletten Alıyorum Özel sektör Nasıl Ucuz Verecek” - Yanılgısı 

Serbest Tüketici uygulama ve yönetmeliği konusunda yeterince bilgilendirilmemiş bazı tüketiciler indirimli elektrik almak istese de halihazır da elektriği devletten aldığını, özel tedarikçiden elektrik alması durumunda elektrik tedarriğin de kesinti yada sorun yaşayabileceği düşüncesi ile bu hakkından faydalanmamaktadır. Bu endişe yersizdir ki halihazırda elektrik aldığı tedarikçi de özel şirket olup, devlet kurumu değildir. Diğer taraftan tüketici herhangi bir tedarikçi ile yollarını ayırsa dahi, borçlu olmadığı, yükümlülüklerini yerine getirdiği sürece elektriğinin kesilmesi söz konusu değildir. Dağıtım şirketi nihai tedarikçi vasfı ile elektrik tedariğine devam edecektir.

2) Elektrik tedarikçisini Değiştirirsem kazancım ne olacak?

Bulenerji.com farkı ile Firmanızı değiştirdiğiniz zaman yapmış olduğunuz sözleşmeye göre indirim alırsınız

3) Tedarikçimi değiştirdiğim zaman Elektriğim kesilir mi?

Hayır kesinlikle kesinti yaşamazsınız. 

4) Arıza veya sorun olduğu zaman kimi aramalıyım?

Tedarikçisini Değiştiren kullanıcı herhangi bir arıza veya kesinti durumda bulunduğu bölgedeki Dağıtımcı şirketini arar ve Sorunun Çözülmesini ister.

5) Elektrik Sayacımı kim okuyacak?

Abonenin Sayacını yine aynı dağıtım şirketini personeli gelip okuyacak ve okumuş olduğu bilgileri tedarikçi firmaya gönderecek.

6) Faturamı kim gönderecek ve nereye ödeyeceğim?

Faturalarınız Anlaşma yapmış olduğunuz olduğunuz Elektrik tedarikçiniz  tarafınıza posta,sms yada e-mail yoluyla Sizlere iletilecektir. Faturalarınızın Ödemesini Anlaşma Yaptığınız tedarik şirketine yapacaksınız.

7) Tedarikçi'mi Değiştirdiğimde Altyapıda bir Değişikli olacak mı?(sayac,hatlar,vb)

Hiç bir alt yapı değişikliği olmaz sadece faturayı ödediğiniz tedarikçi değişir.

Bütçenize Uygun İndirimli Elektrik Tarifesini Bulun